Renginiai

Renginiai

Paskaita, skirta palaimintojo T. Matulionio mirties 60 metinėms paminėti

2022 m. birželio 11 d., šaštadienį, 18 val. paskaita Birštono šv. Antano Paduviečio bažnyčioje - Palaimintojo Teofiliaus Matulionio (1873-1962) mirties 60 metinių sukakties paminėjimas.

Kodėl palaimintojo Teofiliaus gyvenimo istorija ir asmuo atneša prasmę šiandienei Lietuvai. Palaimintasis T. Matulionis 1957-aisiais metais Birštone slapta, su Popiežiaus Pijaus XII skyrimu, prie dviejų kunigų liudininkų vyskupu pašventino kanauninką Vincentą Sladkevičių (1920-2000). Teofilių mažiau pažįstame, o būsimą kardinolą Lietuva išties žino gerai: žinome, kokia jo reikšmė atgimimo metais ir apskritai Lietuvos Bažnyčiai. Galime teigti, kad šiuo pasirinkimu vyskupas Teofilius tiesiog apsprendė ir šiandieną. Gal neturėtume tokio pasipriešinimo ir Sąjūdžio, kokį turėjome – tai buvo didžiulė arkivyskupo Teofiliaus įžvalga.

 

 

 

Įvykę renginiai

Knygos pristatymas įvyko gegužės 19 d., penktadienį, 16 val. Birštono Kurhauzo salėje. Knygos "Kaišiadorių vyskupija archyvinėse nuotraukose iki 1942 m." sudarytojas Lic. kun. Gediminas Tamošiūnas. Knygą galima įsigyti Birštono sakraliniame muziejuje. Kaina 35 Eur.

Muziejaus vedėja dr. R. Zajančkauskienė dalyvavo laidos kūrime Prisikėlimo liudytojai. Arkivyskupas Teofilius Matulionis.  2020 11 22

Muziejuje buvo kuriama Prisikėlimo liudytojai. XX a. Sibiro gulagų apaštalas iš giliausios gelmės. Apie kunigą M. Petkevičių. 2020 04 19

Trumpa ekskursija "Birštono sakralinis muziejus". Parengė interneto dienraščio kūrybinė grupė "Bernardinai".

Lietuvos katalikų bažnyčios metrikinių dokumentų skaitmeninimo rezultatų Kaišiadorių vyskupijoje viešas pristatymas. Daugiau informacijos skaitykite čia.

Susitikimas su nuostabiu žmogumi kunigu misionieriumi Antanu Saulaičiu SJ. Akimirkos išliko čia.

2021 m. spalio 21 d. Birštono sakraliniame muziejuje buvo skaitoma muziejininkės vieša paskaita apie vienuolynų sodų įvairovę ir juose auginamus vaistinguosius augalus. Prieskoniniai ir aromatiniai augalai ne tik gardžiai kvepia, bet  nuo viduramžių buvo pasitelkiami ligų gydymui. Vidiniai vienuolynų kiemai, skirti maldai ir rekreacijai, žavi augalų sodinimo tvarka ir derme. Paskaitoje pakliavome po Europos žymesnius vienuolynus, o taip pat žvelgėme ir vienuolynų sodus Lietuvoje.

2021 m. spalio 8 d.  Birštono kurhauze rengiamas Juozo Brazausko knygos, skirtos Baliui Sruogai, sutikimas.  Dalyvaus knygos autorius, istorikas publicistas Juozas Brazauskas, kun. dr. Simas Maksvytis, rašytoja Janina Survilaitė-Vaitkevičius iš Šveicarijos, pedagogas Paulius Martinaitis, Birštono muziejaus darbuotojai. 

 

 

Galerija