Renginiai

Renginiai

Knygos pristatymas "Kaišiadorių vyskupija archyvinėse nuotraukose iki 1942 m.""

Kviečiame dalyvauti Kaišiadorių vyskupijos kurijos knygos "Kaišiadorių vyskupija archyvinėse nuotraukose ir dokumentuose iki 1942 m." pristatyme, kuris įvyks gegužės 19 d., penktadienį, 16 val. Birštono Kurhauzo salėje.

Dalyvaus knygos sudarytojas B.T.Lic. kun.Gediminas Tamošiūnas. 

Bus galimybė įsigyti knygą. Kaina 35 Eur.

 

 

 

 

Įvykę renginiai

 

Muziejaus vedėja dr. R. Zajančkauskienė dalyvavo laidos kūrime Prisikėlimo liudytojai. Arkivyskupas Teofilius Matulionis.  2020 11 22

Muziejuje buvo kuriama Prisikėlimo liudytojai. XX a. Sibiro gulagų apaštalas iš giliausios gelmės. Apie kunigą M. Petkevičių. 2020 04 19

Trumpa ekskursija "Birštono sakralinis muziejus". Parengė interneto dienraščio kūrybinė grupė "Bernardinai".

Lietuvos katalikų bažnyčios metrikinių dokumentų skaitmeninimo rezultatų Kaišiadorių vyskupijoje viešas pristatymas. Daugiau informacijos skaitykite čia.

Susitikimas su nuostabiu žmogumi kunigu misionieriumi Antanu Saulaičiu SJ. Akimirkos išliko čia.

2021 m. spalio 21 d. Birštono sakraliniame muziejuje buvo skaitoma muziejininkės vieša paskaita apie vienuolynų sodų įvairovę ir juose auginamus vaistinguosius augalus. Prieskoniniai ir aromatiniai augalai ne tik gardžiai kvepia, bet  nuo viduramžių buvo pasitelkiami ligų gydymui. Vidiniai vienuolynų kiemai, skirti maldai ir rekreacijai, žavi augalų sodinimo tvarka ir derme. Paskaitoje pakliavome po Europos žymesnius vienuolynus, o taip pat žvelgėme ir vienuolynų sodus Lietuvoje.

2021 m. spalio 8 d.  Birštono kurhauze rengiamas Juozo Brazausko knygos, skirtos Baliui Sruogai, sutikimas.  Dalyvaus knygos autorius, istorikas publicistas Juozas Brazauskas, kun. dr. Simas Maksvytis, rašytoja Janina Survilaitė-Vaitkevičius iš Šveicarijos, pedagogas Paulius Martinaitis, Birštono muziejaus darbuotojai. 

 

 

Galerija