Parodos

Parodos

 


Aukso vainiko laureatų Sauliaus Lampicko ir Artūro Janicko kryždirbystės paroda.

Nuo 2021 m. birželio 11 d. iki rugpjūčio 9 d. eksponuojama tautodailininkų Sauliaus Lampicko ir  Artūro Janicko medžio skulptūros paroda.

Darbai alsuoja jaukumu, šiluma, lietuvio dvasia.  Šie kūrėjai yra puikūs lietuvių liaudies kryždirbystės tradicijų puoselėtojai, o parodos darbai, kurių yra dvidešimt keturi, tai atspindi. 

 

SAULIUS LAMPICKAS

Saulius Lampickas gimė 1962 m. Pakruojo r., Rozalime, miškininkų šeimoje. 1987 m. baigęs Kauno miškų technikumą atvyko gyventi į Alytų. Medžio drožyba susidomėjo 1989 metais, įsitraukė į naujai sukurto Lietuvos tautodailininkų sąjungos Dzūkijos skyriaus veiklą.
1992–2013 m. dirbo meno dirbinių iš medžio gamintojo specialybės mokytoju Alytaus dailiųjų amatų mokykloje. Nuo 2013 m. S. Lampickas yra laisvas meno kūrėjas.
1992 m. tapo Lietuvos tautodailininkų sąjungos nariu. Surengė 11 autorinių parodų Vilniuje, Vilkaviškyje, Šiauliuose, Pakruojyje, Vištytyje, Zyplių dvare Lukšiuose, Marijampolėje. Dalyvauja kūrybinėse stovyklose, simpoziumuose Lietuvoje ir užsienyje (Vengrijoje, Vokietijoje, Švedijoje, Čekijoje).
Menininkas apdovanotas dviem „Aukso vainikais“ (geriausių liaudies meistrų nominacijos simboliais), du kartus Liongino Šepkos vardo premijomis, jam suteiktas meno kūrėjo statusas ir tautinio paveldo produkto kūrėjo sertifikatas. Du kartus jis yra pelnęs Alytaus miesto savivaldybės kultūros premiją ir tiek pat kartų pripažintas geriausiu Alytaus apskrities liaudies meistru.
Menininko sukurtos medžio skulptūros ir kryžiai puošia ne vieną Lietuvos erdvę, kapines, privatų kiemą ar interjerą. Tačiau visa tai, anot menininko, ne priežastis sustoti ir pasimėgauti. „Tikiu, kad vis dar lipu į savo kūrybos kalną ir kad viršūnės turbūt taip ir nepasieksiu – ji kaip miražas: jei ir priartėja, tai tik akimirkai“, – sako S. Lampickas. 

 

 

ARTŪRAS JANICKAS 

 Skulptorius gimė 1983 metais Alytuje. Kūrybinį darbą dirba Seirijuose, Lazdijų rajone. 2013 metais baigęs Alytaus dailiųjų amatų mokyklą, įgijo dailiųjų medžio dirbinių gamintojo kvalifikaciją ir  susidomėjo menine drožyba, ypač skulptūra. Parodose dalyvauja nuo 2013 metų. Tautodailininkų sąjungos narys nuo 2018 metų. Autorius yra surengęs penkias autorines parodas, grupinėse  parodose, japonų surengtoje parodoje „World peace Art exhibition 2020 Vilnius“. Aktyvus medžio drožėjų plenerų Veisiejuose ir Rokiškyje dalyvis. 

 2013 metais konkursinės parodos „Šventieji ir piligrimai“ pirmos vietos laimėtojas. 2019 metais respublikinės konkursinės parodos „Aukso vainikas“ laureatas (vaizdinės dailės kategorijoje). 2020 metų „jaunasis tautodailininkas“ laureatas. Parodoje jums pristatomi 2015-2021 m. kurti meno kūriniai.

Lankytoja stebi sukurtus paukščius ir nesulaiko emocijų: „ O Dieve, kaip gražu! Atrodo, girdėti čiulbėjimas!“

 Kviečiame spalvų, čiulbėjimo ir formų grožiui !

 

 

Įvykusios velykinės parodos

Anelės Zurlienės rinktinių juostų paroda

Keturios dešimtys juostų, vyriškų kaklaraiščių, kuriuose autorė įaudžia poezijos ar maldų tekstus. Šios juostos yra skirtos pasipuošti namų erdvei. Žavinga tai, kad moters austi mokėjo nuo vaikystės, o atgaivinti užsiėmimą paskatino Lietuvos valstybės šimtmetis gimtadienis. Anelė Zurlienė gimusi netoli Birštono, Stakliškėse. Gyvenime dirbo sunkų ir atsakingą medikės darbą, audimas ir literatūrinė kūryba jai kaip žmogui įprasmina gyvenimą ir teikia progą darytilaimingus šalias esančius žmones. Aurorė yra išleidusi keturias knygas, parodoje eksponuojama neseniai išleista knyga "Neatpažintojis", kuri skirta audimo subtilybių išmokiusiai krikšto mamai Rozalijai atminti.

 

Velykinių margučių paroda iš Birštono sakralinio muziejaus rinkinių

Eksponuojami A. Lampickienės (Alytus), V. Rekštienės (Biržų raj.), birštoniečių: V. Jaruševičiūtės, O. Zuzavičienės, D. Karalienės ir A. Danulevičienės kurti margučiai. Skirtingi marginimo raštai, technikos ir spalvų gausa skatina pasinerti į šį kasmetinį marginimo užsiėmimą. Čia pat salėje yra galimybė išmokti marginimo karštu vašku technikos. Prašome iš anksto rezervuoti laiką. Priimame prie užsiėmimo stalo vienu metu iki 3 asmenų. Edukacija yra mokama.

 

Birštono Kultūros centro fotostudijos VARPAS paroda "Birštono šventovė"

Nuotraukose studijos nariai meniškai fiksuoja šimtametės bažnyčios architektūros detales, žmonių nuotaikas ir emocijas, gražiausius meno paminklus. Fotografijų paroda pakelia dvasią ir skatina džiaugtis savo bendruomenės žmonėmis, fotografų išradingumu ir kūrybingumu, nuostabiai perteikiant seniausio pastato Birštone gyvenimą.

Dėkojame bendruomenei tarnaujančiam klebonui mons. J. Dalinevičiui, kuris negaili nei laiko, nei sumanumo gražinti, moderninti bei puoselėti sakralią Birštono erdvę. 


Galerija