Parodos

Parodos

 


Virtuali paroda AUDRONĖS LAMPICKIENĖS MARGUČIAI

 Audronės Lampickienės margučiai

Mažas didelis stebuklas. Šimtas, du šimtai, trys šimtai taškelių ir brūkšnelių ant vieno kiaušinio lukšto. Raštai juostiniai (begalybė), dviejų dalių (dangus ir žemė, tamsa ir šviesa), trijų dalių (gimimas – gyvenimas - mirtis, šventoji trejybė), keturių dalių (gamtos stichijos, metų laikai, pasaulio šalys). Saulutės, žalčiukai, lapeliai, spinduliai, paukštukai – raštai kalba apie nuolat atsinaujinančią gyvybę, cikliškumą. Nė vieno atsitiktinio brūkšnelio. Taip „rašomas“ velykinis metraštis. Kiekvienas rašto elementas tarsi raidė, iš jų susideda žodžiai, o iš žodžių – pasakojimai. Gimimo, augimo, sveikatos simbolis kiaušinis, tapdamas margučiu, įgauna dar stipresnį gyvybės teikimą. 

 Gyvenimo ir veiklos aprašymas

Gimiau 1966 metais Alytuje. Augau ir savo du vaikus užauginau trijų kartų šeimoje, tremtinių tėčio ir senelio statytame name.

Mokykloje labiausiai patiko geometrija. Gal dėl to lyg užburta stebėdavau prieš kiekvienas Velykas mamos kuriamus margučius. Karšto vaško piešiniai ant kiaušinio lukšto žavėjo ir traukė. Kai pirmąkart pavyko numarginti taisyklingą, simetrišką margutį, užplūdo džiaugsmas. Ir tebeplūsta iki šiol. Daugiau kaip keturiasdešimt metų marginu margučius vašku, kartais po kelis šimtus per metus.

Į tautodailininkus buriančią organizaciją 2004-aisiais atėjau dviejų savo šeimos narių dėka. Nuo 1990 metų šiai organizacijai priklauso mano mama Danguolė ir vyras Saulius. Gyvenant vienuose namuose su Sauliumi, anot mano mamos, neįmanoma nekurti. Parodos, kiemo gėlynų kūrimas, dalyvavimas konkursuose – visa tai vyko arti, šalia. Ir nuolat. Įvairūs pasiekimai, laimėjimai, respublikiniai įvertinimai stebino, džiugino ir tarsi nejučia... įtraukė. Ištobulinusi iš mamos išmoktą margučių marginimo vašku amatą, pradėjau dalyvauti parodose, mugėse, amatų šventėse.

Šiandien mano margučių yra visuose pasaulio žemynuose.

Svarbesni įvykiai ir datos:

 • Lietuvos tautodailininkų sąjungos narė 2004
 • Meno kūrėjo statusas 2005
 • Tautinio paveldo produkto sertifikatas 2010
 • Parodos nuo 1995, autorinės parodos Alytuje, Druskininkuose, Birštone, Vilniuje
 • Respublikinės liaudies dailės parodos Vilniuje 2007, 2009, 2012, 2014, 2016, 2018
 • Tarptautinės parodos Varšuvoje 2005, Taline 2008
 • Tarptautinis folkloro festivalis Latvijoje „Baltica-2006“
 • Tarptautinė mugė Estijoje „XV Mardilaat 2011“
 • Ekspozicija Tarptautinio krikščioniškojo universiteto (ICU) muziejuje Tokijuje 2011
 • II vieta regioninėje konkursinėje tautodailės parodoje “Aukso vainikas” 2010, 2011, 2018
 • I vieta regioninėje konkursinėje tautodailės parodoje “Aukso vainikas” 2012
 • Margučių ekspozicija Hangdžou mieste Kinijoje, II Kinijos–Centrinės ir Rytų Europos šalių nematerialaus kultūros paveldo ekspertų forume 2018
 • Knyga “Margučiai kitaip”, VŠĮ Tautodailininkų sąjungos fondas 2014

 

 

Velykinės parodos

Anelės Zurlienės rinktinių juostų paroda

Keturios dešimtys juostų, vyriškų kaklaraiščių, kuriuose autorė įaudžia poezijos ar maldų tekstus. Šios juostos yra skirtos pasipuošti namų erdvei. Žavinga tai, kad moters austi mokėjo nuo vaikystės, o atgaivinti užsiėmimą paskatino Lietuvos valstybės šimtmetis gimtadienis. Anelė Zurlienė gimusi netoli Birštono, Stakliškėse. Gyvenime dirbo sunkų ir atsakingą medikės darbą, audimas ir literatūrinė kūryba jai kaip žmogui įprasmina gyvenimą ir teikia progą darytilaimingus šalias esančius žmones. Aurorė yra išleidusi keturias knygas, parodoje eksponuojama neseniai išleista knyga "Neatpažintojis", kuri skirta audimo subtilybių išmokiusiai krikšto mamai Rozalijai atminti.

 

Velykinių margučių paroda iš Birštono sakralinio muziejaus rinkinių

Eksponuojami A. Lampickienės (Alytus), V. Rekštienės (Biržų raj.), birštoniečių: V. Jaruševičiūtės, O. Zuzavičienės, D. Karalienės ir A. Danulevičienės kurti margučiai. Skirtingi marginimo raštai, technikos ir spalvų gausa skatina pasinerti į šį kasmetinį marginimo užsiėmimą. Čia pat salėje yra galimybė išmokti marginimo karštu vašku technikos. Prašome iš anksto rezervuoti laiką. Priimame prie užsiėmimo stalo vienu metu iki 3 asmenų. Edukacija yra mokama.

 

Birštono Kultūros centro fotostudijos VARPAS paroda "Birštono šventovė"

Nuotraukose studijos nariai meniškai fiksuoja šimtametės bažnyčios architektūros detales, žmonių nuotaikas ir emocijas, gražiausius meno paminklus. Fotografijų paroda pakelia dvasią ir skatina džiaugtis savo bendruomenės žmonėmis, fotografų išradingumu ir kūrybingumu, nuostabiai perteikiant seniausio pastato Birštone gyvenimą.

Dėkojame bendruomenei tarnaujančiam klebonui mons. J. Dalinevičiui, kuris negaili nei laiko, nei sumanumo gražinti, moderninti bei puoselėti sakralią Birštono erdvę. 


Galerija