Parodos

Parodos

Gražinos Murelytės-Ajauskienės tapybos paroda "Maldos galia“

Šia paroda dailininkė Gražina Murelytė Ajauskienė atveria naujausius savo kūrybos rezultatus, kurių tema ir siužetai primena žmogaus maldos ir pasninkavimo, asmenines dvasinių išgyvenimų  patirtis. Dailininkė monumentaliomis, apibendrintomis formomis, naudodama platų potėpį suburia į vientisą kūrinį gamtos elementus, architektūrą ir žmogaus figūrą. Kompozicijose svarbus yra vertikalių ir horizontalių ritmas, juntamas simbolizmo dailės poveikis. Eksponuojami 23 tapybos darbai.  

 

Paroda

Plenero „Šviesa –Tiesa“ paroda

2018 10 13 - 11 28

Tęstinis, respublikinis pleneras „Šviesa -  tiesa“  Kudirkos Naumiestyje prasidėjo 2010 metais. Visada buvo neformalus,  nes apsieita be projektinių lėšų ir rėmėjų. Vienijanti idėja  ir varomoji jėga buvo – gera valia paremta  žodžiais  „Šviesa – tiesa“ , kurie yra Lietuvos himne.  Plenero užduotis praturtinti istorinio Lietuvos miestelio kultūrinį gyvenimą. Plenero dvasiai savitumo priduoda ir minėto miestelio ribinė, istorinė, geografinė padėtis. Išsidėstęs  Šešupės ir Širvintos santakoje, prie pat Kaliningrado srities sienos,  jau devintus metus iš eilės sulaukė dailininkų iš Kauno ir Vilniaus dėmesio ir gali pretenduoti tapti rimtų meninių ieškojimų vieta. Pleneras - tai ne tik kūrybos, bet ir komunikacijos, naujovių ir idėjų sklaidos vieta. Čia nauja atnešama, čia naują ir pasiimama. Miestelis gali pasiūlyti istorinio paveldo: istorinis centras, barokinė bažnyčia, upių santakos ir Lietuvos siena. Kultūrinis  rubikonas, natūraliai ar nenatūraliai baltų žemėse atsiradusi skirtingų civilizacijų ir kultūrų riba. Čia buvo parašytas Lietuvos himnas,  per čia buvo gabenama lietuviška spauda. Todėl idėjų ir jų interpretacijų galimybė didžiulė.Plenerų parodos per devynerius metus buvo organizuotos Šakiuose,  Jurbarke, Kaune, Vilniuje, Marijampolėje.

Birštono Sakraliniame muziejuje esanti paroda sudaryta iš šių metų  plenero tapybos darbų. Taip pat buvo parinkti sakralinio turinio darbai, kuriuos dailininkai sukūrė ir anksčiau.   

2018 metais plenere dalyvavo dailininkai: Mindaugas Pauliukas,  Mantas Maziliauskas,  Romanas Averincevas, Irena Mikuličiūtė,  Arvydas Martinaitis.

Plenero kuratorius Mindaugas Pauliukas

Galerija