Naujienos

Naujienos

Naujos parodos

Anelės Zurlienės rinktinių juostų paroda

Keturios dešimtys juostų, vyriškų kaklaraiščių, kuriuose autorė įaudžia poezijos ar maldų tekstus. Šios juostos yra skirtos pasipuošti namų erdvei. Žavinga tai, kad moters austi mokėjo nuo vaikystės, o atgaivinti užsiėmimą paskatino Lietuvos valstybės šimtmetis gimtadienis. Anelė Zurlienė gimusi netoli Birštono, Stakliškėse. Gyvenime dirbo sunkų ir atsakingą medikės darbą, audimas ir literatūrinė kūryba jai kaip žmogui įprasmina gyvenimą ir teikia progą darytilaimingus šalias esančius žmones. Aurorė yra išleidusi keturias knygas, parodoje eksponuojama neseniai išleista knyga "Neatpažintojis", kuri skirta audimo subtilybių išmokiusiai krikšto mamai Rozalijai atminti.

 

Velykinių margučių paroda iš Birštono sakralinio muziejaus rinkinių

Eksponuojami A. Lampickienės (Alytus), V. Rekštienės (Biržų raj.), birštoniečių: V. Jaruševičiūtės, O. Zuzavičienės, D. Karalienės ir A. Danulevičienės kurti margučiai. Skirtingi marginimo raštai, technikos ir spalvų gausa skatina pasinerti į šį kasmetinį marginimo užsiėmimą. Čia pat salėje yra galimybė išmokti marginimo karštu vašku technikos. Prašome iš anksto rezervuoti laiką. Prie stalo vietų yra 3 asmenims. Edukacija yra mokama.

 

Birštono Kultūros centro fotostudijos VARPAS paroda "Birštono šventovė"

Nuotraukose studijos nariai meniškai fiksuoja šimtametės bažnyčios architektūros detales, žmonių nuotaikas ir emocijas, gražiausius meno paminklus. Fotografijų paroda pakelia dvasią ir skatina džiaugtis savo bendruomenės žmonėmis, fotografų išradingumu ir kūrybingumu, nuostabiai perteikiant seniausio pastato Birštone gyvenimą.

Velykų laukimui ir šventei

Sveikiname Jus su šventųjų Velykų Kristaus Prisikėlimo švente!

Kviečiame nusimarginti karštu vašku velykinį margutį savo draugams ir artimiesiems pradžiuginti!

Edukacija yra nuorodoje:
https://www.facebook.com/watch/?v=442607593690574

Velykų stalui papuošti siūlome jums pasigaminti sviesto avinėlį. Avinėlis yra Kristaus aukos simbolis. 

Velykų avinėlio edukacija Birštono sakraliniame muziejuje

Gaminsime iš 400 g. labai šalto 82% sviesto, beveik sušaldyto.

  1. Darome iš sviesto avinėlio formą panašią „L“ raidės.
  2. Naudojame patį sviestą kaip klijus sujungdami vieną gabaliuką su kitu. Paspaudžiame, kad susijungtų.
  3. Apvaliname ir dailiname formą. Nupjauname visus kampus, kad nebūtų stačiakampės dėžės pavidalas.
  4. Formuojame galvą ir snukutį smailą. Nebijokime naudoti rankų ir peilio formuodami.
  5. Ausytes darome ant peilio galo, uždėjus sviesto. Brauksime iš apačios link viršaus prie galvos šonų ir taip priklijuosime. Ausys nuleistos turėtų būti.
  6. Avies vilną darome dviem būdais. Vienas- imame po mažą kiekį sviesto, dedame į marlės gabaliuką ir išspaudžiame. Po to atsargiai pagaliuko pagalba pridedame prie suformuoto avinėlio. Kitas būdas lengvesnis. Imame dantų krapštuką ir sukdami ratukus įšbraižome avinėlio paviršiuje „kailiuką“.
  7. Akis darome iš gvazdikėlių. Burnytę ir nosytę piešiame su krapštuku, naudodami cinamono miltelius.
  8. Apdedame žalumynais, pvz. petražolėmis. Į burnytę tinka įdėti taip pat petražolės lapelį.
  9. Žaismingumo dėlei ant žalumynų padėkite šokoladinių kiaušinėlių. Ir iš iešmelio, spalvoto popieriaus pasigaminame Velykų pergalės vėliavą. Po kaklu juostelė papuoš avinėlį. Spalva raudona primena avinėlio – aukos reikšmę.
  10. Nustebinkite ir pradžiuginkite artimus ir draugus!

Galerija